Ukázky

Panoramatická fotografie se vztahuje k umění zachycení a vytváření panoramat.  Jde vlastně o virtuální prohlídky

Panoramatický snímek se typicky vyznačuje poměrem šířky k výšce 360/180°. Toho můžeme dosáhnout „spojením“ několik přilehlých fotografie spolu do jednoho širokého pohledu Je to způsob, který preferuji. Nafotím 16 snímků do kruhu pod pěti úhly, získám tak 80 snímků, které pomoci programu HUGIN a mé trpělivosti, poskládám do jednoho obrazu který má poměr stran 2:1 (resp. 6000:3000px případně 8000:4000px nebo i více).
Ten potom použiju k vytvoření souboru flesh nebo QiuckTime a vytvořím tak soubor pro prohlížeč.
Díky velkému pokroku v digitální fotografii a vývoji software, panoramatické fotografii nyní je přístup k nebývalým možnostem s neuvěřitelnou kvalitu obrazu. Mohou zachytit co nejširší zorné pole, jak se jim líbí, celý prostor až do 360 ° horizontálně a 180 ° vertikálně! To znamená, že od určitého bodu v prostoru je pokryta všech možných úhlů a pohledu.

Výhody oproti tradiční fotografii

Panoramatický snímek je mnohem více propracovaný. Je vzrušujícím zážitkem sledovat obraz v interaktivním prohlížeči. Pozorovatel má plnou kontrolu nad části obrazu, který chce vidět. Tak, má pozorovatel jistotu, že nebylo nic skryto z jeho pohledu. Panoramatický prohlížeč dává mnohem silnější pocit přítomnosti než tradiční fotografie.

Ukázky kde to je použité

Mateřská školka Na Výsluní  Zde::.
Matěřská škola Wolkerova Zde::.
Chata U Homolkú v Čenkovicích Zde::.